Akumulátorový foukač BGA 160: výkonný stroj s trvale vysokým foukacím výkonem
Akumulátorový foukač listí STIHL BGA 160 zajišťuje trvale vysoký výkon po celou dobu provozu baterie. Je ideální jak pro náročné použití doma, tak i pro profesionální úklidové úkoly, například při správě budov. Foukač je velmi snadno ovladatelný a příjemně tichý, což umožňuje rychlé a efektivní odstranění listí, posekané trávy a nečistot ze zpevněných i zelených ploch, dokonce i v prostředích citlivých na hluk.
Díky krátkému a kompaktnímu designu se foukač BGA 160 snadno otáčí a manipuluje s ním. Zakřivená trubice foukače navíc výrazně uleví zápěstí, což je důležité pro práci bez únavy.
Variabilně nastavitelná síla foukání umožňuje flexibilně přizpůsobit výkon různým podmínkám při úklidu. Integrovaný posilovač zajišťuje maximální foukací výkon, takže jste ideálně připraveni na náročné aplikace. Při delší práci lze požadovanou sílu foukání snadno nastavit stisknutím tlačítka, což ulehčí ukazováku a umožní pohodlnou práci.
Zvuková technologie STIHL zajišťuje, že hluk vydávaný foukačem BGA 160 je pro okolí méně rušivý. Nepříjemné frekvence byly výrazně sníženy, což je velkou výhodou při práci s foukačem STIHL.
Trubici foukače lze snadno odstraněnit bez použití nářadí, a obě části můžete uložit v dílně, garáži nebo sklepě, což vám umožní ušetřit místo. Foukač lze také snadno zavěsit na zeď pomocí nosného kroužku ve spodní části zařízení.
Jak dlouho můžete s foukačem listí STIHL BGA 160 pracovat a jak dlouho se používaná baterie nabíjí, si můžete ověřit v našem přehledu životnosti a doby nabíjení baterií STIHL.
Veškeré akumulátorové nářadí v rámci systému STIHL AP bylo navrženo pro pravidelné profesionální použití, i při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Proto jsou certifikována jako odolná proti stříkající vodě. Jejich účinnost je ověřena náročnými interními testy. Test odolnosti proti stříkající vodě je v souladu s normou IPX4. Model STIHL BGA 160 je vhodný i pro použití v deštivém počasí.
U modelu STIHL BGA 160 byla ochrana proti stříkající vodě, kterou prokázaly interní testy, rovněž certifikována podle třídy ochrany IPX4.
Poznámka: Akumulátor AP 300 S je certifikován v souladu se stupněm krytí IPX4.


Technické parametry
| Jmenovité napětí | 36 V |
| Max. napětí | 40 V |
| Aku systém | AP |
| Doporučený akumulátor | AP 300 S |
| Foukací výkon s kulatou tryskou | 21 N 1) |
| Hmotnost zařízení bez akumulátoru | 2.6 kg |
| Max. rychlost proudění vzduchu s kulatou tryskou | 78 m/s |
| Proud vzduchu s kulatou tryskou | 970 m³/h |
| Min. provozní doba baterie AP 20 | 8 min 2) |
| Max. doba provozu baterie AP 20 | 51 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 30 | 14 min 2) |
| Max. doba provozu baterie AP 30 | 106 min 2) |
| Min. provozní doba akumulátoru AP 100 | 6 min 2) |
| Max. provozní doba akumulátoru AP 100 | 30 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 200 | 10 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 200 | 75 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 200 S | 10 min 2) |
| Max. provozní doba akumulátoru AP 200 S | 75 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 300 | 11 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 300 | 90 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 300 S | 15 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 300 S | 110 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 500 S | 17 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 500 S | 130 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AR 2000 L | 56 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AR 2000 L | 430 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AR 3000 L | 85 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AR 3000 L | 670 min 2) |
| Hladina akustického tlaku | 80 dB(A) 3) |
| Hladina akustického tlaku ve vzdálenosti 15 m | 57 dB(A) 4) |
| Hladina akustického výkonu | 90 dB(A) 3) |
| Vibrační hodnota vpravo | 0.7 m/s² 5) |
| Stupeň ochrany | IPX4 |
SAE 30 0,5L 











