BGA 86: Výkonný akumulátorový foukač
Akumulátorový foukač STIHL BGA 86 je extrémně silný akumulátorový foukač pro profesionální využití s vysokým výkonem a nízkou váhou. Tento foukač listí o váze 2,8 kg (bez akumulátoru) je lehký a velmi tichý, takže ho můžete používat k úklidu listí, odřezků a nečistot i v prostředích s přísnými hlukovými omezeními, jako jsou nemocniční zahrady, mateřské školy nebo obytné zóny. STIHL BGA 86 funguje s akumulátory ze systému STIHL AP. Multifunkční rukojeť umožňující ovládání jednou rukou zajišťuje, že máte všechny ovládací prvky v jedné ruce a přístroj můžete jednoduše používat jako pravák i levák. Díky plynulé regulaci otáček můžete výkon foukání přesně upravit podle potřeby čištěného povrchu. Foukač listí BGA 86 je standardně vybaven kruhovou tryskou. Pro ideální vzdálenost od země můžete délku foukací trubice přizpůsobit své výšce ve třech stupních.
K odstraňování těžkého nebo vlhkého listí můžete využít volitelnou plochou trysku STIHL. Tím dosáhnete ještě efektivnějšího úklidu listí.
Všechny akumulátorové přístroje systému STIHL AP jsou navrženy pro profesionální uživatele a pro každodenní využití i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Proto mají certifikovanou ochranu proti stříkající vodě. Účinnost se prokazuje v rámci náročných interních testů. Test ochrany proti stříkající vodě vychází mimo jiné z normy IPX4.
V našem přehledu výdrže a doby nabíjení akumulátoru STIHL můžete zjistit, jak dlouho můžete s daným přístrojem pracovat a jak dlouho se konkrétní akumulátor nabíjí.


Technické parametry
| Jmenovité napětí | 36 V |
| Max. napětí | 40 V |
| Aku systém | AP |
| Doporučený akumulátor | AP 300 S |
| Foukací výkon s kulatou tryskou | 15 N 1) |
| Hmotnost zařízení bez akumulátoru | 2.8 kg |
| Max. rychlost proudění vzduchu s kulatou tryskou | 69 m/s |
| Max. rychlost proudění vzduchu s plochou tryskou | 76 m/s |
| Proud vzduchu s kulatou tryskou | 780 m³/h |
| Proudění vzduchu s plochou tryskou | 710 m³/h |
| Min. provozní doba baterie AP 20 | 14 min 2) |
| Max. doba provozu baterie AP 20 | 81 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 30 | 25 min 2) |
| Max. doba provozu baterie AP 30 | 144 min 2) |
| Min. provozní doba akumulátoru AP 100 | 11 min 2) |
| Max. provozní doba akumulátoru AP 100 | 35 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 200 | 18 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 200 | 105 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 200 S | 18 min 2) |
| Max. provozní doba akumulátoru AP 200 S | 105 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 300 | 21 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 300 | 120 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 300 S | 26 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 300 S | 150 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AP 500 S | 31 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AP 500 S | 175 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AR 2000 L | 95 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AR 2000 L | 580 min 2) |
| Min. provozní doba baterie AR 3000 L | 148 min 2) |
| Max. provozní doba baterie AR 3000 L | 910 min 2) |
| Hladina akustického tlaku | 79 dB(A) 3) |
| Hladina akustického tlaku ve vzdálenosti 15 m | 58 dB(A) 4) |
| Hladina akustického výkonu | 90 dB(A) 3) |
| Vibrační hodnota vpravo | 0.5 m/s² 5) |
| Stupeň ochrany | IPX4 |
CS 100 5 L 








